ALL RÖD TEXT ÄR LÄNKAR - KLICKA OCH FÅ REDA PÅ MER (har du ingen rö.css;d länk och vill ha? Tag kontakt med Eva. eva@evalea.se
Du som inte har email: Gå in på nyhetsbreven, kalendern och anslagstavlan regelbundet fö.css;r att få reda på våra aktiviteter.
Om du har tillgång till dator (behö.css;ver ej vara din egen), och vill ha hjälp med att skaffa en mailadress, tag kontakt med Eva 070-2447333

Ny medlem markerad med Vill du bli medlem? KLICKA HÄR

Medlemmar:

namn fö.css;retag/fö.css;retagsamhet/projekt mail hemsida telefon
Agustsdottir Gudrun
Veddige
Redovisningskonsult
/Egen bokfö.css;ringsbyrå

gudrun_agust@hotmail.com

0340-31565
070 3949028

Alfvén Carina
Fritsla

Kurser, fö.css;reläsningar, rådgivning inom; Vardagsjuridik, Presentationsteknik, mässarrangö.css;r, medling och moderator.

human@carinaalfven.se

www.carinaalfven.se

0706 933 944

Alm-Johansson Petra
Varberg
  petraalm@live.se 0730-634661
Alm Brittmaria
Varberg

Unik kropp & Själ - Jobbar fö.css;rebyggande med kvinnors hälsa. Fö.css;reläsningar mm.

mia54alm@hotmail.com

  0340-84456
076-8307037
Ammilon Jenny
Varberg
Yoga, massage och hälsa.
Hälsopedagog.
Art director på frilansbasis.
jenny@himmelochjord.com www.himmelochjord.com
studio på Borgmästargatan 2
0761366880
Andersson Elizabeth
Varberg
Mediala konsultationer, tarot, automatskrift.
Reiki och Reconnective healing
tarot-healing@passagen.se 0739-554474
Andersson Helén
Veddige
Entreprenö.css;r, Konsult,
Singelfestival. Singel i Sverige, Kvinnor i Fö.css;ren. Ordfö.css;rande RRC Halland
helen@singelisverige.se www.singelisverige.se 0340-342 34
0708 301391
Andersson Maria
Tvååker
Vandrarhemsfö.css;reståndare
och hotellanställd
vandrarhem.moarna@tvaaker.se www.vandrarhem-moarna.se 0340-408 00
070 8732014
Andersson Vanja
Tvååker
Akupressö.css;r, Qigonginstruktö.css;r,
Enebackens Akupressur
vanjaa@tele2.se www.enebackenskraftkalla.se 0340-47298
0705-606305
Andrén Anne
Varberg
Frilans Projektledare
Qnivs Processer
anneandren@live.se 0340-16416
0730 480382
0340-674096
Antonsson Elsie
Varberg
projektledare
mö.css;jligheternas kommunikation
elsie.antonsson@telia.com www.lirk.se 070 6000635
Axman Gunilla
Varberg
Krisstö.css;d i Halland gunilla@krisstod.com www.krisstod.com 0705-081884
0340-32220
Babuder Nilsson Gabriella
Varberg
Shine - en lysande affär! gabriella.nilsson@seaside.se

www.shinevarberg.se

070-337 58 43
0340-191 09 (butiken)
Bengtsson Elizabeth
Varberg
Marknadsassistent

elisabeth.bengtsson@telia.com

 
Bengtsson Malin
Varberg
Driver fö.css;retaget Dialogrutan som erbjuder undervisning och fö.css;reläsningar inom området sex- och samlevnad.

malin@dialogrutan.se

http://dialogrutan.blogspot.com/

0702-40 56 68

Berzell Marianne
Varberg

Adjunkt, projektledare och utvecklingsledare

marianne.berzell@home.se 0340-674644
0709 822I92
Birgersson Anita
Veddige

Anita´s Redovisningsbyrå. Redovisning, lö.css;neadministration, bokslut, årsredovisningar, deklarationer samt konsultationer.

anitasredovisningsbyra@telia.com

0340-30012

Bjering Pia
Varberg
Konservator
pia.bjering@seaside.se

www.målerikonservator.com

0340-12010
Blom Marina
Varberg
Chef Varbergs sparbank samt driver Humancoach, Samtalsterapeut marina.blom@telia.com
marina.blom@varbergssparbank.se
0340-621371
070 3003546
Blomedal Jenny
Varberg
Fö.css;retaget Jagfokus HB. Arbetar med att stärka unga människor att tro på sig själva. Skapar mö.css;tesplatser! jenny@jagfokus.se www.jagfokus.se

0739-941723

Blomfelt Camilla
Varberg
Ekonomiansvarig cblomfelt@gmail.com 0340-676416
0731-414818
Bodlund Cecilia
Träslö.css;vsläge
Frisö.css;r på salongen Huvudsaken. Fö.css;r män kvinnor och barn. Vi jobbar mycket med miljö.css;vänliga produkter.

ceciliab71@live.se

0703-104647
Bolander Lisen
Varberg
danskurser, massage, workshops
i kvinnligt växande
lisenbolander@gmail.com 070-30777 06
Boman Kine
Varberg
Creative producer

kine@filmteller.com

www.filmteller.com 0703 634 480
Bremströ.css;m Marie
Falkenberg

Body Harmony behandlingar. Fö.css;redrag och kurser i dans, yoga,kroppsmedvetenhet mariebrem@telia.com www.mariebrem.se 076 8271165
Brosved Inger
Rolfstorp
 

inger@brosved.se

0340 500298

Burénius Lisa
Varberg

Konstnär och
egen fö.css;retagare
lisa.burenius@swipnet.se  

Carlenäs Linda
Varberg

 

jalkevik@gmail.com

0704397312

Cedergren Eva
Varberg
  0708-568138
Christiansson Yvonne
Varberg
handledare och fö.css;reläsare i sorgbearbetning
yvonne.christiansson@hotmail.com www.yvonnechristiansson.se 070 68 62 689
Dicksson Annicka
Kungsbacka
Greatdevelopment annicka@greatdevelopment.se

www.greatdevelopment.se

0708-605088
Dohsé Monica
Varberg
Utbildningskonsult, bemanningsfö.css;retag.
Kvinnor i Fö.css;ren.
m.dohse@telia.com

www.puautbildningar.se
www.retreathalland.se


070-2207403
Edding Gunilla
Rolfstorp
Specialpedagog gunillaedding@gmail.com 0340-674258
0706-223349
Edvardssson Birgitta
Varberg
LAVENDEL. Öronakupunktur, massage,
ansiktszonterapi, kinesiologi
birgitta@lavendel.in www.lavendel.in 0340-62 74 36
070-656 0259
Ekströ.css;m Ann-Kristin
Varberg

Innehavare av klädbutiken, Annki, Kläder fö.css;r dig storlekar 42-56

annki.stl42-56@live.se www.annkiplus46.se 0340-84408
Eliasson Eva
Varberg
Fotterapeut 0340-83267
0734-397480

Elmquist Birgitta
Varberg

Blivande projektledare
och coach
birgitta.elmquist@gmail.com 0340-21 9010
070-2751101
Elmquist Eva
Kungsbacka
Glaskonstnär eva@hilmersgarden.se www.hilmersgarden.se 0300 541438
070-4785758
Engelstad Ragnhild
Varberg
Naturhuset
kostrådgivare
KBT-terapeut, Reikimaste
r
info@naturhuset.se www.naturhuset.se 0706-99 26 66
Engströ.css;m Sofia
Träslö.css;vsläge
Inget fö.css;retag just nu, men målar och ska anordna en vernissage

sofia72@tele2.se

  0340-677803
Eriksson Annica
Varberg
Utvecklingsledare och konstnär eriksson.4@telia.com

www.annicaeriksson.se

070-491 5757
Eriksson Helén
Varberg
Hälsofloran
Tui Na, Akupressur , NADA - ö.css;ronakupressur, Aqua detix

helen.hunnestad@telia.com 070 53 95 469
Eriksson Liv
Varberg
Färg & ljusterapeut, Feng Shui konsult, Bildkonstnär

Liv.monocrom09@gmail.com

www.monocrom.se 070-609 9475
Eriksson-Rahm Maj
Älvängen
  073-7363151

Erlandsson Inger
Varberg

Reflexologisk masssage helikroppsterapi@hotmail.com www.helikroppsterapi.dinstudio.se 070-5916728 0340-48300
Fahrman Marianne
Varberg
Pedagogiska leksaker marianne.fahrman@nordica.se www.fahrmans.se 0340-646471
Fasth Nilsson Maria
Varberg
 

fasth_maria@yahoo.se

0340-82733

Finskas Lisbeth
Varberg
Hälsobrunnen lisbet.finskas@live.se www.halsobrunnenvarberg.se 0340- 14749
070 2836840
Fox Alinde
Varberg
  alindefox@hotmail.com www.piggy.se                     070 289 3777
Frilund Lena
Värö.css;backa
Artsunlimited info@lenafrilund.com http://www.artsunlimited.se  
Friman Maritha
Varberg
  marithafriman@yahoo.se 0340-520828
0762-686562
Frostner Martina
Varberg

Biträdande jurist hos Advokatbyrån Anna Heurlin AB. Inriktning Privatjuridik.

martina.frostner@yahoo.se

0705-71 95 72

From Monica
Varberg
Konsult/socionom mobefro@telia.com 0340-12508
0705-125087
Georgsson Annelie
Åskloster

Hemmabutiken i Åskloster AB

annelie.georgsson@telia.com

www.hemmabutiken.net

0340-626397

Grundel Mona
Åskloster
Fritidspedagog, bildkonstnär mona.grundel@telia.com www.creativedesigns.se 0340-622959
070-4157073
Gudmundsson Helen
Varberg
Begravningsentreprenö.css;r www.manbring.se  
Gunnarsson Katrin
Långås, Falkenberg
mångsysslare, äventyrare
och livsnjutare
katrin@ursprungskallan.se www.ursprungskallan.se
www.apaz.se
 
Gustafsson Kerstin Paradis
Varberg
Konstnär kerstinparadis@krama.se www.kerstinparadis.se 0709-262776
0340-625414

Gustafsson Malin
Långås

  malin.catrin@gmail.com 0346-94030
073-8430125
Gyllén Anna-Lena
Veddige
Håller på att utbilda mig till Feldenkraispedagog och tänker starta ett fö.css;retag nästa år. anna-lena.gyllen@spray.se 0340-38288
Gyllensvan Camilla
Varberg
FunCity Åventyrspark. Jobbar med event. Allt från Kalas till Kick-off och stora kundevent.
event@funcityvarberg.se www.funcityvarberg.se 0705120181
Gö.css;ransson Margaretha
Sätila
Socionom - meloui ab
utredning-utbildning-utveckling
margaretha@meloui.se www.meloui.se  
Hedén Linda
Varberg
Aromaterapeut, Coach
Avspänningspedagog
amazinglivsstil@live.se www.amazing.dinstudio.se 070-5549031
Hedkvist Cecilia
Varberg
Hjälper fö.css;retag och organisationer att effektivisera sitt hälsoarbete.

cecilia@plushalsa.com

www.plushalsa.com

0739790046

Heldmark Heléne
Gö.css;teborg
Livs-och Stresscoach
fö.css;reläsare, utbildare

info@higo-harmony.se

www.higo-harmony.se 0768-426500
Heimroth Mona
Rolfstorp
Villa Stenhuset mona@villastenhuset.se www.villastenhuset.se 0340-37590
Heintz Welinder Chris
Varberg
 

christina.hw@spray.se

0732 018218

Henriksson Louise
Skene
Socionom - meloui ab
utredning-utbildning-utveckling
louice@meloui.se www.meloui.se  
Hö.css;ö.css;g Vitaliya
Tvååker
MIR International AB i Tvååker
/Hemtextil Outlet
vitaliya@tyger.nu http://www.annaivan.se 0340-279200
073-9159188
Ingmarson Birgit
Varberg
  birgit.ingmarson@nj.se 0340-37301

Johansson Ann
Varberg

Homeopati, homotoxikologi
Basmedicin
homeopatann@hotmail.com 0340-12485,
0708-954191
Johansson Ewa
Långås
Solofö.css;retagare. Livscoach. EFT, healing samt Internet marknadsfö.css;ring

alltrmjligt48@hotmail.com

0764120244

Johansson Ymén Jeanette
Halmstad
Socionom, MI-tränare ccs.jeanette@telia.com

www.ccshb.com

0708-77 5975

Johnsson Riitta
Falkenberg

 

riitta.johnsson@telia.com

 
Johnsson Eva-Lena
Varberg

Foto Eva-Lena. Fotouppdrag. Snart även webbsidor och trycksaker - utbildar mig just nu inom detta.

fotoevalena@telia.com

070-3086964

Jonsson Birgitta
Varberg  
leg psykoterapeut/ livs- och karriärcoach birgitta.jonsson@seaside.se 0705-871407
0340-629291
Jö.css;nsson Ann
Värö.css;backa
Ankarets Kroppsterapi

ankaretskroppsterapi@live.se

0703-312980

Kanje Borggren Stina
Varberg
ekonomikonsult
webshop-juniorkläder
stina.kanje@swipnet.se www.a-bay.se
www.reaguiden.se
 
Carlsson Annette
Varberg
Hela Mig massage annette@helamig.net www.helamig.net 0708-638492
Karlsson Eivor
Stråvalla
Gruppledare rehab eivor.skattagarden@telia.com 0340-653992
Karlsson Sofie
Varberg
Harmonikällan i Varberg pinnafia@gmail.com www.harmonikallan.com 0340- 673035
0705-250220
Karlsson Wivi
Varberg
  wk.rh.vbg@hotmail.com 070-355 7895
Kevi Susanna
Ullared
Redovisningskonsult
SOS Bokfö.css;ring
Butiken Keramik Konst Kuriosa
susanna@sosbokforing.se www.sosbokforing.se 0340-93 000
070-5181535
Kristensson Kristina
Varberg
Delägare Huvudsaken. Personlighet, kreativitet. Gärna miljö.css;vänliga produkter.

kristina.kristensson@spray.se

0340-10946

Krona Martina
Kungsbacka
   
Lang Anne
Slö.css;inge, Falkenberg
konstkonsulent och
konstnär med eget fö.css;retag.
anne-lang@telia.com 0346 40104
Leandersson Anna
Morup
Keramiker
Annas Krukor och fat
anna.leandersson@telia.com www.annalea.se 0346-94516
0706 615260
Leandersson Eva
Bjö.css;rketorp
Evalea Text & Webdesign.
Evas Ullkläder
eva@evalea.se www.evalea.se
www.ullklader.se
070-2447333
Lenestad Malin
Varberg
Kurs- och konferensadministratö.css;r
fö.css;r Kompetensutveckling,
ekonomihandläggare
malinlenestad@hotmail.com  

Lenestad Solveig
Värö.css;backa

Ekonomiassistent solveig.lenestad@telia.com  

Lidbeck Agneta
Värö.css;backa

Ludvigs Gård
Vandrarhem

agneta_lidbeck@hotmail.com

Ludvigs Gård
Vendelsö.css; vandrarhem
0340-657324
0708  100515
Lindblom-Sandqvist Kärstin
Varberg
specialpedagog karstin45@hotmail.com
0340-676870
070-6388746
Lindgren Elli
Varberg
Ellis Akupressur i Veddige elli@ellis-akupressur.se 070-20 50940
Lofjärd Heléne
Varberg
Teater Halland helene.lofjard@teaterhalland.se www.teaterhalland.se 0340-84820
070-5684820

Lovehag Anette
Varberg

Reflexologi, Avslappningsmassage
Reikihealing

lovehag@telia.com

www.lovehag.com

0733-181921

Luukas Riita
Varberg
Handläggare inom äldre-och handikappomsorgen riittaluukas@hotmail.com 0340-12423
Lyrhagen Agneta
Fjärås
Självhjälpshuset Solkatten
Gö.css;teborg
solkatten@sjalvhjalp.com www.sjalvhjalp.com 031-42 3226
0300-541564
0702 999822
Majkvist Anu
Varberg
Hjälper människor och fö.css;retag att skapa resultat och finna sin glö.css;d. Arbetssö.css;kande kan få gratis jobbcoaching!

anu@eldstadencoaching.com

www.eldstadencoaching.com

0709-201233

Manbring Margreth
Varberg
Begravningsentreprenö.css;r info@manbring.se www.manbring.se 0340-104 20
Mosken Ellen
Varberg
Socionom - meloui ab
utredning-utbildning-utveckling
ellen@meloui.se www.meloui.se  

Mossbrant Åsa
Varberg

Webbutik med retroleksaker, väskor och ekologiska kläder mm. Även butik i Träslö.css;v. Klädvisningar.

skamm@telia.com

www.skamm.se

0340673323

Nedergård Linn
Varberg
Fö.css;retag är under utveckling. Siktar mot design/grafik, musik, vindsurfing, klättring och Law of Attraction/attraktionslagen.

linn_nedergard@hotmail.com

0733-192128

Netteberg Renée
Varberg
  renee.netteberg@seaside.se 0709-381052
Nevbäck Ingela
Falkenberg
I N Arkitektur, Falkenberg ingela@inarkitektur.se www.inarkitektur.se  
Nilsson Lena
Varberg

Jag ger hälsorådgivningar och behandlingar inom Ayurveda. Är även lärare och utbildar terapeuter till rådgivare och behandlingsterapeuter

lena.ambra@hotmail.com

www.ayurvedic.dinstudio.se

0733 627765

Nilsson, Marita
Varberg
Egenfö.css;retagare marita.i.nilsson@telia.com 0340-621073
0736-990869
Nilsson Solveig
Varberg
Taktil massage
"Omslutande Händer"
info@omslutandehander.se

www.omslutandehander.se
www.retreathalland.se

0340-14266
Olander Jeanette G
Åskloster
JM de'SIGN
teckenspråkstolkning men även utbildning och andra tjänster inom området teckenspråk.

jeanette@jm-design.se

www.jm-design.se

0708341155

Ometlic Nada
Falkenberg
Arkitekt
NO ARKITEKTKONTOR
info@no-arkitekt.se www.no-arkitekt.se 0346-105 55
Oscarsson Ling Ingrid
Varberg
Utbildningskonsult och fö.css;rfattare i.o.ling@hotmail.com www.ioling3r.se 070-6161375
Persson Birgitta
Varberg
Funderar på att starta eget...

bipette@gmail.com

0736-346934

Peterson EvaLotta
Varberg

Marknad Varberg
Marknadsansvarig
evalotta@marknadvarberg.se 0340-86810
Pettersson Kerstin
Frillesås
Sjukskö.css;terska och Dipl. stress och friskvårdsterapeuft loftadalensfriskvag@hotmail.com
www.lö.css;ftadalensfriskvåg.se 0340-654061
0709-726295
Rehn Eva
Varberg
Varberg Hearingmix. Fö.css;rsäljning av hö.css;rsel-syn och hö.css;rselhjälpmedel varberg.hearingmix@telia.com

0768-638 582

Rogstadius Monica
Gö.css;teborg
   
Saborowsky Angela
Varberg
Marknads och exportassistent gela_maj@hotmail.com  
Sahlén Ulrika
Träslö.css;vsläge
Importö.css;r och grossist av skö.css;na sport,vardags och lyxunderkläder till kvinnor mellan 15 och 55+

ulrica@utility.se

UTILITY sport & underwear
Sweden AB

0705-737 838

Samuelsson Rosalill
Varberg
Apotekschef rosalill.samuelson@apoteket.se

0340-611670
0703-003865

Sandholm Jaana
Halmstad
Socionom, MI-tränare

jaana.sandholm@ccshb.com

www.ccshb.com

0768-5386 42
Sandströ.css;m Ulrika
Varberg
Beteendevetare,
driver Nära coaching
ulrika@naracoaching.se www.naracoaching.se 0340-631080
070-6172817
Schö.css;nning, Marianne
Varberg
mockakläder, skinnjackor, styling, fö.css;redrag om varumärke marianne@mocka.com www.mocka.com 0708-110108
Seeberg Katarina
Varberg
Kattis SpecialGott.
Säljer gluten- och mjö.css;lkfria godsaker
specialgott@hotmail.com www.kattis-specialgott.com 0340-12071
0730-843770
Sjö.css;gren Emelie
Varberg

emelie.sjogren@live.se

070-5619735

Sjö.css;qvist Birgitta
Varberg
Konsult birgitta.sjoqvist@gmail.com 0340-611938
070-7145580
Skillborg Ann-Marie
Varberg
 

ann-marie.skillborg@telia.com

0340-12223
Smedius Sjö.css;gren Ingela
Falkenberg
TramTravel AB, Falkenberg ingela@tramtravel.com

www.tramtravel.com

0346-12490
Stigsdotter Drott Maria
Varberg

Jobbar med barns utemiljö.css;.
Konstnär, fö.css;reläsare och konstpedagog.

maria.drott@telia.com www.mariadrott.se 0340 35041
070 3504102
Strannabjer Monica
Värö.css;backa
  monstr@edu.gislaved.se  
Svensson Frida
Varberg
Fö.css;retaget Jagfokus HB. Arbetar med att stärka unga människor att tro på sig själva. Skapar mö.css;tesplatser! frida@jagfokus.se www.jagfokus.se 0708-152614
Svensson Mimmi
Varberg
  mimmi.svensson@gmail.com  
Sö.css;derberg Marie
Varberg
Marie's Må Väl. Friskvård. Behandlingar bl.a. svensk klassisk massage, fibromassage, bindvävsmassage, Kurser och fö.css;redrag.

kontakt@mariesmaval.se

www.mariesmaval.se

0703501828

Toftarp Britten
Morup
kronmakare, fö.css;reläser och utbildar i livsstil- och konsumtionstrender britten.toftarp@gmail.com www.kronmakaren.se 0346-940 71
070-7527929
Togander Lena
Varberg
redovisning och administration lena@lt-kontorsresurs.se 0340-35534
0709-956446
Torstensdotter Viola
Varberg
Butiken Sagolik i Varberg 070-872 05 21
Tö.css;rnqvist Nyman Eva
Varberg
Sångpedagog eva_t_nyman@hotmail.com 0340-621784
0703-767225
Velin Lena
Varberg
   
Wallberg Margareta
Varberg

Malva Design. Glasfusing. Tillverkar glas-
smycken o glaskonst ex glasänglar,
glaskatter, fat, värmelyktor. Hemsida

info@malwadesign.com

www.malwadesign.com

0709853054

Wang Qian
Varberg
   

Wenklo Annette
Varberg

Dixie Kommunikation
Textproduktion, marknadskommunikation,
reklam och journalistiska frilansuppdrag.

annette@dixiekommunikation.se

www.dixiekommunikation.se

0768-821420

Westman Kicki
Varberg
 

ck2@telia.com

070-31472 84

Wide Lena
Träslö.css;vsläge
SkandiaMäklarna i Varberg samt
butiken Widehem Interiö.css;r
lena.wide@live.se
lena.wide@skandiamaklarna.se
www.skandiamaklarna.se
www.widehem.se
070-39054 44
Wohlén Anita
Varberg
Konstnär
Grafisk formgivare
anita@wohlen.se www.wohlen.se 0340-623 567
070-3333938
Youmer Kalbie
Varberg
Pizzeria & Pub verksamhet

kalbie.youmer@hotmail.com

0340-87209

Ytterlid Catarina
Falkenberg

Projektledning, infodesign, webbutveckling och grafisk produktion. Jag tar hand om hela projekt "från ax till limpa"

catarina@ytterlid.se

http://catarinaytterlid.se/

0760-476698

Örtengren Marianne
Varberg

Örtengren Consulting AB

marianne.ortengren@telia.com 0340-670559
070-5677564